2022 Dünya Şampiyonası için hazırlık kampını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde sürdüren Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Down Sendromlular Futsal Milli Takımı oyuncuları, ‘’Dünya Şampiyonu olarak, Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'a verdiğimiz sözü tutup Dünya Kupası’nı kendisine hediye edeceğiz’’ müjdesini verdi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın’ın selamlarını ileten Down Sendromlular Futsal Milli Takımı Teknik Kurul Başkanı İbrahim Acar, “Sizlerin katkılarıyla Kocaeli ilinde kamp çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Daha önce de burada yapılan kamp çalışmalarımız sonrası İtalya’da Avrupa Şampiyonu olmuştuk. İnşallah buranın uğuru ile hedefimiz olan Peru’da Dünya Şampiyonluğunu ile bu başarımızı taçlandıracağız. Bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı şahsınıza ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Acar, sporcularıyla çok büyük mesafeler kat ettiklerini söyleyerek onlar için basit evreden karmaşık evreye doğru bir planlama çalışması yaptıklarını belirtti ve şunları ekledi: “Çocuklar kendilerine zaman verildikçe, müsaade edildikçe daha ciddi başarılar kazanmaya başladı. Çocuklar, ilerleyen dönemlerde daha iyi yerlere gelecek. İstiklal Marşı'mızı her yerde gururla okutacağız.”

“Kapımız sizlere her zaman açık”
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Down Sendromlular Futsal Milli Takımı oyuncuları ve Teknik Kurul Başkanı Açar’a samimiyetinden dolayı teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Daha iyi hazırlanmaları için elimizden gelen bütün kolaylıkları sağladık. Hocalarımızla birlikte çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiler. Daha önce büyük başarı ile Avrupa Şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttınız, İnanıyoruz ki Dünya Şampiyonası’nda da başarı gösterip az önce Cumhurbaşkanımıza verdiğiniz sözü tutarak kupayı getireceksiniz. Hepiniz çok başarılı sporcularsınız. Biz sizlerle daha önce de bir araya gelmiştik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak kapımız sizlere her zaman açıktır. Her birinize şimdiden başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun” diye konuştu.

“Kupayı alacağız”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a destekleri ve katkılarından dolayı teşekkür eden Down Sendromlular Futsal Milli Takımı sporcuları, "Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Bundan sonraki kampımız TFF Riva tesislerinde. Oradan nisan ayında Peru’da düzenlenecek Dünya Şampiyonasına katılacağız. Kupayı alacağız, Tayyip Erdoğan'a hediye edeceğiz.” şeklinde konuştular.

Milli sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Down Sendromlular Futsal Milli Takımı oyuncularına çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. Avrupa şampiyonu unvanıyla nisanda Peru'nun başkenti Lima'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek Down Sendromlular Futsal Milli Takımı'nın Teknik Kurul Başkanlığı İbrahim Acar; antrenörleri Uğur Arı, İlyas Sarı ve Hüseyin Dağdelen gözetiminde Kocaeli’ndeki çalışmaları sona erdi. Down Sendromlular Futsal Milli Takımının kadrosunda Hüseyin Dinç, Volkan Yavuzaslan, Birkan Dikici, Hami Haldız, Resul Orakçı, Mehmet Anıl Koçak, Tahra Kavis, Mert Uruk, Furkan Özdemir, Sedat Kızmaz ve Caner Ekin yer alıyor.

KOCAELİ (EHA)