Muhammed Mustafa Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Muhammed Mustafa Özdemir mesajında; "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Büyük Türk Milleti’nin temsil edildiği Gazi Meclisimiz Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının gururunu ve onurunu yaşıyoruz.
23 Nisan 1920 Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tüm değerleri ve milletiyle sarsılmaz bir bütün olduğunun dünyaya bir kez daha deklare edildiği gündür. Ne mutlu bizlere ki, şehit kanıyla yoğrulmuş bu kutlu vatanın evlatları olarak rengini şehidimin kanından alan al bayrağımızın gölgesinde ilelebet bağımsızlık diyen bir milletin mensubuyuz.
Toplumda hürriyetin, eşitliğin, adaletin, istikrarın sağlanması ve korunması için aziz milletimizin de iradesiyle 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Egemenlik, Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünü hayata geçirdiği 23 Nisan gününü, aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımıza armağan etmiştir.
Bu cennet vatanın çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanan Atatürk, Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak gördüğü çocukları; sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri için büyük çaba sarf etmiştir.
Bizlerde inanıyoruz ki yarınımız olan çocuklarımız ülkemizi çok daha ileri seviyelere taşıyacaklardır. Mustafa Kemal’in izinde, ilkeleri ile çocuklarımızla beraber yürümeye devam edeceğiz.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor. Büyük Türk Milleti’nin ve sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu ve mutlu olsun" dedi.
EHA