Son yıllarda adından oldukça fazla bahsettiren oyun sektörü, oldukça geniş bir senaryo alanında faaliyette bulunuyor. Hayatın her alanından beslenen sektör, ayrıca geçmişte üretilen klasik oyunları de referans alarak özgün projeler ortaya çıkarabiliyor.
Çocuklara özgü içerikler de oyunlarda oyun pazarında gün geçtikçe hacmini artırırken çeşitliliği de artış gösteriyor. Bu alanda uzmanlaşmış dünyada sınırlı sayıda firmalardan biri olan Mayadem de süreçlerini kurgularken kendi özgün çalışma yöntemleri ve içerikleri ile beraber klasikleşmiş oyunların mekaniklerini de üretim süreçlerinde referans alıyor.
Konu ile ilgili konuşan Mayadem CEO’su Uğur Tılıkoğlu; “Sürekli ve sık aralıklarla pazar araştırması yapan, bu alandaki ürünleri, oyun sektöründe ön plana çıkmış oyunları inceleyen, uzmanlarımızla birlikte birçok perspektiften değerlendirmeler yapan, detaylı raporlar ve makaleler hazırlayan bir firmayız. Bu alanda rakiplerimizden oldukça önde olduğumuzu düşünüyorum.
Oyun fikirleri, tüm bu araştırmalar sonucunda, ihtiyaçların da değerlendirilmesiyle ortaya çıkıyor ve genellikle oyun fikrimiz, 5-10 arası anahtar kelime ve amaç üzerinde istişareler yapılarak ilerliyor. Burada çok basit şekilde, birkaç kısa paragraftan oluşan bir ana oyun fikri ortaya çıkıyor. Bu aşamada ilk olarak, oyun fikrimizin çocukların gelişiminde olumlu veya olumsuz ne tip sonuçlar ortaya çıkarabileceğini psikologlarımız ve çocuk gelişimi uzmanlarımız ile değerlendiriyoruz ve detaylı bi psikolojik analiz raporu hazırlıyoruz. Oyun fikrimizi olumlu sonuçlar üretecek şekilde geliştirdikten sonra ise projenin üretim süreçlerini başlatıyoruz.” şeklinde konuştu.
EHA