Tekerek,  Osmaniye’ye ait yapısal sorunları ile güncel sorunları ve çözümleri içerir 40 sayfadan oluşan raporu Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek teslim etti.

Av. Rıza Tekerek gerçekleştirdiği ziyarette Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz’a sunum gerçekleştirdi.

Osmaniye Sevdalıları Derneği Kurucuları arasında yer alan Osmaniye Barosu avukatlarından Rıza Tekerek   Osmaniye’nin temel problemlerinden uzun yıllardır mücadelesini verdiğini  ve ikisini çözüm aşamasına kadar taşıdığını kaydetti.

Tekerek  yakında kamuoyuyla detaylarını  paylaşacağı 40 sayfalık Osmaniye’nin temel problemleri ve çözüm önerilerinden oluşan raporunun   dört sorunun çözüm önerisi  içerdiği kaydetti.

Osmaniye Sevdalıları Derneği Kurucuları arasında yer alan Osmaniye Barosu avukatlarından Rıza Tekerek  raporun siyasi parti il başkanlarına parti genel merkezlerine sunulmak üzere teslim edileceğini ifade etti.

Av. Rıza Tekerek rapor hakkında 4 maddeyi  açıklarken  “20 binin üzerinde yayla mağduru vatandaşların mağduriyetini ortadan kaldıracak Yargıtay Onamalı emsal kararla birlikte mağduriyet sebepleri ve çözümü. Karaçay ve eski yerleşim yerleri ile tarihi ve kültürel mirasların korunması ,problemleri ve çözümü.  Büyükşehir ve Denize Kıyı Meselesi özlemi ve çözüm önerisi. İmar ve Trafik Sorunu ve Çözümü.  Fıstık ve Zeytin Üreticilerinin problemleri ve çözümleri yer alıyor”  şeklinde konuştu.

EHA - Resul Özdil