Açılan her işletmenin ülke ekonomiye katlı sağladığını ifade eden  Başkan Yalçın Osmaniye’den yapılan alış verişlerde kazanılan paraların şehirde kaldığının altını çizdi.

Önceki dönem Bağımsız Osmaniye Belediye Başkanı Alparslan Koca, Osmaniye İl Müftüsü Ali Çakmak ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve vatandaşların katıldığı açılışta  açılış kurdelesini oda başkanları ve işletme sahipleri ile birlikte kesen  Osmaniye Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Murat Yalçın “ Bugün Burada bulunma sebebimiz Harun ve Faruk beylerin  hem Osmaniye’mizin hem ülkemizin ülke ekonomisine katkıda bulunmak için asgari ücretin beş bin lirayı geçtiği, dükkan kiralarının yüksek olduğu, geçimin ve esnaflık yapmanın zor olduğu esnafın can çekiştiği bir dönemde Osmaniye’mize böyle güzel bir erkek giyim mağazasının açılışında sizlerle birlikteyiz.

Bu işletme hem istihdam sağlayacaklar hem de ülke ekonomisine güç verecekler. Ben kendilerini canı gönülden kutluyorum. Şuan bizim esnafımız hem büyük AVMlerle hem de üç harfli marketlerle mücadele ediyorlar. Buralarda her şey satılıyor giyim eşyasına hem  bunlarla mücadele ediyor hem de dijital ortamda yapılan alışverişle mücadele ediyorlar. Bu kadar olumsuzluğun birleştiği ortamda esnafın iş yapması, kirasını çıkarması Bağkur’unu ödemesi, SGK yatırması çok zor. Bu şartlarda cesaret göstererek bu dükkânı açan Harun ve Faruk beylere teşekkür ediyorum. Bunlara sağ olsunlar Osmaniye’de istihdam edecek insanlarda olacaktır. Buradan Osmaniye halkına şunu sesleniyorum. Gelin bizim yerli mağazalarımıza yerli marketlerimize ve yerli giyim eşya sata dükkanlarımıza sahip çıkan bu para Osmaniye’de kalsın Osmaniye’de dönsün. Açılış öncesi ürünleri kaliteli ve güzel ürünleri satışa sunmuşlar ve her beden kıyafet var”  şeklinde konuştu.

İşletme sahipleri Faruk Soyer, Harun Avcı açılışa katılanlara teşekkür etti.  

EHA - Resul Özdil